Szkoła Podstawowa nr 3 w Biskupcu

Wycieczka historyczna: Reszel – Święta Lipka – Wilczy Szaniec

Wycieczka historyczna: Reszel – Święta Lipka – Wilczy Szaniec

Dnia 16 kwietnia 2016r. uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę po Warmii i Mazurach. Mieli okazję  zgłębić wiedzę historyczną na temat swojej małej ojczyzny i poszerzyć swoje zainteresowania.

Dowiedzieli się, że zamek w Reszlu, który leży na pograniczu Warmiii Mazur był świadkiem różnorodnych wydarzeń historii. Dzisiajta wspaniała gotycka budowla określana jest jako perła Warmii. Z monumentalnej zamkowej wieży podziwialiśmy krajobraz łagodnych pagórków.

Kolejnym przystankiem było sanktuarium w Świętej Lipce, gdzie wysłuchaliśmy koncertu organowego. Na dwóch najwyższych wieżach stoją Matka Boska i Archanioł Gabriel; te dwie figury wraz z gołębicą - symbolem Ducha Świętego, stanowią grupę Zwiastowania. Rzeźby te wraz z gwiazdami i dzwoneczkami na wieżach wprawiane są w ruch podczas gry na instrumencie.

Ostatnim punktem zwiedzania był Wilczy Szaniec.W samym sercu Mazur znajdują się porośnięte lasem ruiny kwatery głównej Adolfa Hitlera. Zamaskowane miasteczko w lesie – 200 budynków: schrony, baraki, 2 lotniska, elektrownia, dworzec kolejowy, urządzenia klimatyzacyjne, wodociągi, ciepłownie, dwie centrale dalekopisowe. Najmocniejsze schrony miały ściany  o grubości 4-6 m i strop gruby do 8 m.

Uczniowie mieli czas na zakupienie pamiątek, zasmakowanie lodów w dobrej cukierni oraz pyszny obiad w „Księżycowym Dworku”.

Dzięki wycieczce uczniowie mogli rozwijać umiejętności prowadzenia obserwacji i formułowania spostrzeżeń i wniosków ale również mogli zweryfikować wiedzę uzyskaną podczas zajęć szkolnych z tą zdobytą w terenie. Z niecierpliwością czekamy na następną wyprawę po Warmii i Mazurach.

Wycieczkę zorganizowała p. Mariola Jaskulska

Opiekunowie: p. Brygida Wiercińska i p. Joanna Dutkowska.

Rekrutacja 2016

Poprzednia wersja serwisu

Przyjaciele Szkoły

Informacje Towarzystwa Przyjaciele Szkoły.

Towarzystwo jest podmiotem, dzięki któremu powstał
i funkcjonuje niniejszy serwis internetowy sp3biskupiec.pl

Promocja zdrowia

Certyfikat Promocja Zdrowia

Prezentujemy nasze działania w sferze zdrowotnej.

Ekologia w Trójce

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi działaniami i sukcesami w dziedzinie ekologii.

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.