Szkoła Podstawowa nr 3 w Biskupcu

II Olsztyński Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej dla Dzieci i Młodzieży

Email Drukuj PDF

W sobotę (15.11) w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie odbył się II Olsztyński Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej dla Dzieci i Młodzieży zorganizowany przez Fundację „Otwarte Dłonie”. W przeglądzie wzięło udział osiem zespołów i piętnastu solistów z Olsztyna, Biskupca i Świątek, w wieku od 6 do 15 lat.

Każdy z wykonawców uczestniczących w przeglądzie musiał zaprezentować dwa utwory: jeden z okresu II wojny światowej, drugi - dowolny, o charakterze patriotycznym. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki i wyrównany poziom, jury stanęło więc przed trudną decyzją wyboru laureatów. Uczestnicy zaprezentowali nie tylko świetne umiejętności wokalne, ale także instrumentalne oraz podkreślili tematykę przeglądu swoimi strojami.

Jury w składzie: Andrzej Borkowski - wicedyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Olsztynie (przewodniczący), Agnieszka Krajewska-Werecka - nauczycielka z PSM I i II st. w Olsztynie, Ewa Alchimowicz-Wójcik – śpiewaczka, sopranistka, pedagog śpiewu i emisji głosu w PSM I i II st. w Olsztynie i Policealnym Studium Aktorskim im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie dokonało następującego rozstrzygnięcia:

w kategorii solistów:

I miejsce ex aequo - Gabriela Stepnowska (opiekun: Bożena Kwiatkowska-Butrym) i Agnieszka Semeniuk (opiekun: Monika Tengowska)
II miejsce - Anna Łokuciejewska (opiekun: Andrzej Garbino)
III miejsce ex aequo - Maria Król (opiekun: Brygida Wiercińska) i Michał Kułak (opiekun: Piotr Kułak)

Szczególne wyróżnienie przeglądu - Nagrodę Prezydenta Olsztyna otrzymały solistki Magda Kmieć (opiekun: Teresa Świątek), Lena Mikłaszewicz i Marietta Ostapczuk (opiekun: Brygida Wiercińska). Nagrody i wyróżnienia wręczył laureatom prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

DSCN3197 DSCN3199

DSCN3203 DSCN3205

Koncert Galowy z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

Email Drukuj PDF

Dnia 11.11.2014r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Orła Białego odbył się Koncert Galowy pod patronatem Burmistrz Miasta i Gminy Biskupiecp. Elżbiety Samorajczyk z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście i mieszkańcy naszego miasta. Przed występem laureatów VI Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Patriotycznej statuetki uczestnikom wręczyła Burmistrz Biskupca p. Elżbieta Samorajczyk i Dyrektor szkoły p.Bożena Lasocka.

Ponadto całą galę uświetnił występ chóru Moderato z Barczewa pod kierunkiem p. Danuty Nowakowskiej w składzie: p. Barbara Korecka, p. Bożena Fraszek, p. Teresa Zimnicka, p. Elżbieta Dzikowska, p. Anna Zupa p. Marzena Dziechcińska, p. Wiesława Balcerzak, p. Mirosława Grzywińska, p. Marzena Bierman, p. Helena Szych, p.Wiesława Zdaniuk, p. Regina Chludzińska, p.Regina Bielecka, p. Jagoda Maksym-Czaplicka, p. Mieczysław Dziemidowicz, p. Władysław Napierała, p. Józef Głowiński, p. Tomasz Komorowski, p. Piotr Szczyglak, p. Władysław Zdaniuk. Na zakończenie Koncertu Galowego odbyło się spotkanie przy kawie, podczas którego zaproszeni goście wraz z chórem Moderato zaśpiewali bliskie sercu każdego Polaka piosenki i pieśni patriotyczne. Była to niezapomniana lekcja patriotyzmu łącząca pokolenia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność, zaangażowanie, wsparcie i pomoc w realizacji uroczystej Gali Święta Niepodległości: p. Krystynie Jarema, p. Irenie Jarmoc, p. Bożenie Rosińskiej, p. Iwonie Sztejter, p. Monice Andrzejewskiej, p. Joannie Struj, p. Izabeli Woronowicz, p. Ewie Filipowicz, p.Katarzynie Zastryżnej, p. Marzenie Więch-Wolskiej, p. Marzenie Ballaryn, p. Iwonie Madej, p. Ewie Pałaszewskiej, p. Ewie Kowalczyk, p. Dorocie Maślankowskiej, p. Elżbiecie Balcerzak, s. Judycie, p. Beacie Bukowskiej – Ptak, p. Bogumile Bieńkowskiej.

Z niecierpliwością czekamy na kolejną Galę za  rok!

autor tekstu: Brygida Wiercińska

Organizatorzy: A.Aleksandrowicz, M.Jaskulska,

B.Leonik, T.Świątek, B.Wiercińska

SAM 0790 SAM 0795

SAM 0802 SAM 0808

Poprzednia wersja serwisu

Przyjaciele Szkoły

Informacje Towarzystwa Przyjaciele Szkoły.

Towarzystwo jest podmiotem, dzięki któremu powstał
i funkcjonuje niniejszy serwis internetowy sp3biskupiec.pl

Promocja zdrowia

Certyfikat Promocja Zdrowia

Prezentujemy nasze działania w sferze zdrowotnej.

Ekologia w Trójce

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi działaniami i sukcesami w dziedzinie ekologii.

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.