Szkoła Podstawowa nr 3 w Biskupcu

VI Międzyszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej

Email Drukuj PDF

Dnia 30 października 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Orła Białego w Biskupcu odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej.
W tym roku cieszył się on szczególnym zainteresowaniem, na co wskazuje liczba chętnych - było to aż 66 uczniów, czyli 47 występów, które zostały ocenione przez Jury w składzie: Burmistrz Miasta i Gminy Biskupiec  Elżbieta Samorajczyk, muzykoterapeuta Sylwia Tokarska, komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień - pułkownik Mariusz Sztorc, kapitan Janusz Dulla oraz perkusista Jarosław Zdankiewicz. Z roku na rok poziom prezentacji artystycznych jest coraz wyższy i oceniający mieli ogromny kłopot z wytypowaniem zwycięzców.
Po burzliwych naradach laureatami w VI Międzyszkolnym Konkursie Pieśni Patriotycznej zostali:
w kategorii 0-1

I miejsce - Julia Kotwasińska (Jacek i Agatka);

I miejsce - Filip Orłowski (SP nr 3)

II miejsce - Weronika Moroz (SP nr 3)

III miejsce - zespół Hanna Biedrzycka, Gabriela Lamperska (SP nr 3)

w kategorii 2-3

I miejsce - Magdalena Kmieć (SP nr 3)

II miejsce - Nikola Weinert (SP nr 3)

II miejsce - Natalia Heichel (SP nr 3)

III miejsce - zespół Kazimierz Wróblewski, Kacper Żelazny, Paulina Rak( ZS w Węgoju)

wyróżnienie - Anna Król (SP nr 3)

w kategorii 4-6

I miejsce - Oliwia Ciechacka (SP nr 2)

II miejsce - Paulina Borzymowska (SP nr 2)

III miejsce - Marietta Ostapczuk (SP nr 3)

wyróżnienie - zespół: Dorota Bis, Tomasz Moroz, Wiktoria Misiewicz (SP nr 3)

w kategorii gimnazjum

I miejsce - Julia Łach

II miejsce - Mateusz Barczak

III miejsce - Anna Łokuciejewska; Michał Kułak

wyróżnienie - Oliwia Repschlager

w kategorii liceum

I miejsce - Agnieszka Polonis

II miejsce - Olga Kosakowska

III miejsce - Paulina Raczyńska

Wszyscy uczestnicy biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy. Najlepsi z najlepszych otrzymali wspaniałe nagrody, które ufundowali:

Marek Domin - prezes zakładów mięsnych "Warmia", Elżbieta Samorajczyk - burmistrz miasta i gminy Biskupiec, Marek Świątek - prezes wojskowego koła łowieckiego "Rosomak", Mariusz Sztorc - sekretarz wojskowego koła łowieckiego "Rosomak" oraz firma Media Expert.

Laureatów będziemy mogli jeszcze raz usłyszeć podczas Gali z okazji Święta Niepodległości, która odbędzie się 11 listopada 2014r.  o godz. 13.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły, podczas której zwycięzcy odbiorą  zasłużone  statuetki.

Serdecznie zapraszamy!

Koordynator- Teresa Świątek wraz z zespołem

Zdjęcia z konkursu TUTAJ

ŚLUBOWANIE I PASOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Email Drukuj PDF

Nowy rok szkolny rozpoczął się jakiś czas temu, ale dopiero 24 października 2014 roku poszerzył się krąg „braci uczniowskiej” Szkoły Podstawowej nr 3 w Biskupcu o nowych uczniów.

Tego dnia odbyło się Ślubowanie i Pasowanie klas pierwszych, do którego dzieci długo się przygotowywały. Zostały wybrane wiersze i piosenki, wykonane zaproszenia

i dekoracje. Na uroczystości witaliśmy licznie przybyłych gości: dyrektora Zarządu Szkół  i Przedszkoli pana Zbigniewa Szal, dyrektora naszej szkoły panią Bożenę Lasocką, z-cę dyrektora panią Barbarę Leonik, przewodniczącą Rady Rodziców – panią Justynę Słabosz, Rodziców, Babcie, Dziadków.

W ślubowaniu wzięły udział klasy: Ia z wychowawczynią panią  M. Ballaryn, klasa I b z wychowawczynią panią E. Pałaszewską, klasa Ic z wychowawczynią panią J. Czerwińską oraz klasa Id z wychowawczynią panią J. Śmiełowską. Moment ślubowania poprzedziły występy artystyczne- recytacje wierszy, śpiew piosenek. Pani dyrektor B. Lasocka powitała wszystkich,  szczególnie uczniów klas pierwszych,  zapewniając o tym, że szkoła jest miejscem przyjaznym, w którym będą się czuć dobrze i bezpiecznie.

Dzieci złożyły uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, następnie pani dyrektor B. Lasocka dokonała pasowania na uczniów. Przewodnicząca Rady Rodziców pani J. Słabosz złożyła uczniom klas pierwszych życzenia i obdarowała prezentami w postaci sprzętu sportowego.

Każdy pierwszoklasista otrzymał również pamiątkowy dyplom, a klasy zostały uwiecznione na pamiątkowej, wspólnej fotografii.

W czasie uroczystości panowała podniosła atmosfera. Wzruszeni rodzice wspierali swoje pociechy. Jestem przekonana, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów. Wszystkim pierwszakom życzę sukcesów i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.

Ewa Pałaszewska

Wychowawcy klas I szczególne podziękowania składają wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania uroczystości:

p. M. Jaskulskiej  za przygotowanie pocztu sztandarowego;

p. B. Wiercińskiej  za przygotowanie chóru szkolnego;

p. H. Szkop  za przygotowanie Przewodniczącej Samorządu Szkolnego;

p. B. Leonik za przygotowanie dekoracji;

p. K. Kosowskiej za pomoc w dekorowaniu sali;

p. J. Rutkowskiemu za przygotowanie i obsługę sprzętu nagłaśniającego.

DZIĘKUJEMY!!!

SDC14948

Poprzednia wersja serwisu

Przyjaciele Szkoły

Informacje Towarzystwa Przyjaciele Szkoły.

Towarzystwo jest podmiotem, dzięki któremu powstał
i funkcjonuje niniejszy serwis internetowy sp3biskupiec.pl

Promocja zdrowia

Certyfikat Promocja Zdrowia

Prezentujemy nasze działania w sferze zdrowotnej.

Ekologia w Trójce

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi działaniami i sukcesami w dziedzinie ekologii.

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.