Szkoła Podstawowa nr 3 w Biskupcu

Ostatnie pożegnanie Siostry Judyty Tuńskiej

judyta tunska

Społeczność Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Orła Białego
ze smutkiem zawiadamia, że 13 maja 2016 roku, po długiej chorobie odeszła od nas Siostra Judyta Tuńska.
Serdeczna koleżanka, uwielbiany nauczyciel, cudowny człowiek.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 16 maja 2016 roku w Klasztorze Św. Katarzyny Braniewie.
Msza żałobna zostanie odprawiona 17 maja 2016 o godzinie 15.30 w kościele Św. Jana w Biskupcu.

Wycieczka historyczna: Reszel – Święta Lipka – Wilczy Szaniec

Wycieczka historyczna: Reszel – Święta Lipka – Wilczy Szaniec

Dnia 16 kwietnia 2016r. uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę po Warmii i Mazurach. Mieli okazję  zgłębić wiedzę historyczną na temat swojej małej ojczyzny i poszerzyć swoje zainteresowania.

Dowiedzieli się, że zamek w Reszlu, który leży na pograniczu Warmiii Mazur był świadkiem różnorodnych wydarzeń historii. Dzisiajta wspaniała gotycka budowla określana jest jako perła Warmii. Z monumentalnej zamkowej wieży podziwialiśmy krajobraz łagodnych pagórków.

Kolejnym przystankiem było sanktuarium w Świętej Lipce, gdzie wysłuchaliśmy koncertu organowego. Na dwóch najwyższych wieżach stoją Matka Boska i Archanioł Gabriel; te dwie figury wraz z gołębicą - symbolem Ducha Świętego, stanowią grupę Zwiastowania. Rzeźby te wraz z gwiazdami i dzwoneczkami na wieżach wprawiane są w ruch podczas gry na instrumencie.

Ostatnim punktem zwiedzania był Wilczy Szaniec.W samym sercu Mazur znajdują się porośnięte lasem ruiny kwatery głównej Adolfa Hitlera. Zamaskowane miasteczko w lesie – 200 budynków: schrony, baraki, 2 lotniska, elektrownia, dworzec kolejowy, urządzenia klimatyzacyjne, wodociągi, ciepłownie, dwie centrale dalekopisowe. Najmocniejsze schrony miały ściany  o grubości 4-6 m i strop gruby do 8 m.

Uczniowie mieli czas na zakupienie pamiątek, zasmakowanie lodów w dobrej cukierni oraz pyszny obiad w „Księżycowym Dworku”.

Dzięki wycieczce uczniowie mogli rozwijać umiejętności prowadzenia obserwacji i formułowania spostrzeżeń i wniosków ale również mogli zweryfikować wiedzę uzyskaną podczas zajęć szkolnych z tą zdobytą w terenie. Z niecierpliwością czekamy na następną wyprawę po Warmii i Mazurach.

Wycieczkę zorganizowała p. Mariola Jaskulska

Opiekunowie: p. Brygida Wiercińska i p. Joanna Dutkowska.

Poprzednia wersja serwisu

Przyjaciele Szkoły

Informacje Towarzystwa Przyjaciele Szkoły.

Towarzystwo jest podmiotem, dzięki któremu powstał
i funkcjonuje niniejszy serwis internetowy sp3biskupiec.pl

Promocja zdrowia

Certyfikat Promocja Zdrowia

Prezentujemy nasze działania w sferze zdrowotnej.

Ekologia w Trójce

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi działaniami i sukcesami w dziedzinie ekologii.

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.